Celjani v zadnjem krogu premagali Gorenje

Facebook

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi zadnjega kroga končnice za prvaka v ligi NLB premagali Gorenje Velenje z 29:28 (14:10). Celjani so sicer naslov prvaka potrdili že prejšnji teden, zato so na revialni tekmi zgolj dotolkli nasprotnika in potrdili svojo prevlado.

Prva polovica prvega polčasa je minila v izenačeni predstavi, druga polovica pa je bila izrazito na strani izbrancev domačega trenerja Branka Tamšeta, ki so po izidu 7:7 povsem zagospodarili v Zlatorogu in polčas zaključili s štirimi goli prednosti (14:10). Celjani so imeli v drugem polčasu vse niti igre v svojih rokah in preprečili vse velenjske poskuse po prevratu. “Ose” so se jim v sami končnici močno približale, a celjske zmage niso ogrozile.

V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Miha Zarabec z osmimi in Luka Žvižej s šestimi goli. V velenjski ekipi je Jure Golčar dosegel sedem, Alem Toskić in Luka Mitrović pa po pet zadetkov.