Vardar v zadnji sekundi do evropskega naslova!

Getty Images/Alex Grimm

Rokometaši Vardarja so poskrbeli za enega izmed največjih uspehov v zgodovini makedonskega športa, saj so osvojili Ligo prvakov! Gol za zmago nad PSG-jem je v zadnji sekundi tekme dosegel Čupić.

Makedonci so vodili skozi celoten prvi polčas, deset minut pred odhodom na odmor so povedli za tri gole, a so se Francozi kmalu vrnili, tik pred koncem pa prek Luke Stepančića tudi prišli do vodstva.

Tudi drugi polčas je bil nadvse zanimiv, zmagovalca pa so odločile zadnje sekunde na tekmi. Hrvaški krilni rokometaš Ivan Čupić je, takrat ko je bilo najbolj pomembno, stvari vzel v svoje roke in dosegel gol. Gol, ki je Vardarju prinesel prvo evropsko lovoriko in poskrbel za delirij makedonske športne javnosti.

V tekmi za tretje mesto sta se pomerila Veszprem in Barcelona. Madžari so v 47. minuti povedli za pet golov (27:22), lepo prednost pa so tudi uspeli zadržati do konca. Od treh slovenskih rokometašev v majici madžarskega prvaka je Dragan Gajić dosegel dva gola, medtem ko se Blaž Blagotinšek in Gašper Marguč nista vpisala med strelce.