Slovenske rokometašice v Osijeku boljše od Hrvaške

Twitter/RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je v kvalifikacijah za SP Hrvatice premagala z 28:23.

Varovanke Uroša Bregarja so zelo dobro vstopile v tekmo, si hitro priigrale prednost (8:4), Hrvatice so se sicer nato približale na dva gola zaostanka, a je Slovenija prvi polčas končala z lepo prednostjo petih golov (15:10).

V drugem polčasu podoben scenarij: potem, ko so se naša dekleta odlepila na +6, so domačinke znižale na 21:23, po minuti odmora pa je slovenski “stroj” spet začel mleti in vodstvo obdržal do konca srečanja.

V slovenski reprezentanci sta bili najučinkovitejši Tamara Mavsar in Neli Irman, ki sta dosegli po šest golov. Povratna tekma bo v četrtek gostila celjska dvorana Golovec.

Z izidom in zmago s petimi goli sem zadovoljen, manj z obrambo našega centralnega bloka. Nismo prikazali idealne predstave, zgrešili smo tudi nekaj nepotrebnih ‘zicerjev’ ali prehitro zaključevali akcije, a zmaga je zaslužena,” je po zmagi povedal Bregar.

Slovenke bi v primeru uvrstitve petič nastopile na svetovnem prvenstvu, ki ga bo med 1. in 17. decembrom letos gostila Nemčija.