V Schaffhausnu zmagovalec znan že po prvem polčasu

Slovenska rokometna reprezentanca je v Švici domačo izbrano vrsto premagala z izidom 33:20 in si tako utrla pot proti uvrstitvi na EP, ki ga bo prihodnje leto gostila Hrvaška.

Twitter/RZS

V 5. krogu kvalifikacij so Švicarji z našo reprezentanco držali stik le v uvodnih desetih minutah, potem pa je prednost počasi začela rasti. Od 17. minute dalje so imeli domači strelsko “pavzo” in Sloveniji dovolili, da z delnim izidom 7:0 pobegne na +9 (16:7). Do polčasa se prednost ni spremenila.

Selektor Veselin Vujović je zelo lepo porazdelil minutažo, saj v prvem delu srečanja nobeden od slovenskih igralcev ni dosegel več kot dva zadetka. Zadnji gol v 1. polčasu je čez celo igrišče dosegel krožni napadalec Sportinga, Igor Žabič.

V drugem polčasu se je spet pokazala razlika v kakovosti, pa čeprav je Slovenija tokrat nastopila krepko oslabljena. V 47. minuti so Vujovićevi varovanci prvič povedli za 10 golov, srečanje pa zaključili s prednostjo +13.

Vsaj enega gola so se tokrat veselili prav vsi slovenski reprezentantje z izjemo vratarja Matevža Skoka, najboljši strelec Slovenije in tudi igralec tekme pa je bil Jure Dolenec s 5 goli.

V kvalifikacijski skupini 5 si je Nemčija z osmimi zbranimi točkami že pred tem krogom priborila nastop na EP, potem pa danes premagala še Portugalsko (29:26) in jih ima sedaj 10.

Za drugo mesto v skupini sta glavna kandidata Slovenija in Portugalska, ki imata sedaj obe po 5 točk in bosta konec tedna v zadnjem krogu igrali v Kopru.

Na evropsko prvenstvo, ki bo januarja 2018 na Hrvaškem, se uvrstita najboljši dve reprezentanci iz vsake skupine in najboljša tretja iz sedmih skupin.