Rajanje v Bonifiki: Rokometaši gredo na EP!

Rokomet ostalo 17. Jun 201721:30 > 21:48
Twitter, RZS

Slovenska rokometna reprezentanca je v Kopru z 28:18 (12:9) premagala Portugalsko in se neposredno uvrstila na EP, ki ga bo prihodnje leto gostila Hrvaška.

Portugalci so dolgo držali stik z varovanci Veselina Vujovića, Slovenija je tako na polčas odšla le s tremi goli prednosti. Razlika je nato začela hitro rasti in Portugalski ni pomagala niti minuta odmora pri +6 za naše. Že kakšnih 20 minut pred koncem je bil zmagovalec odločen.

Pri Sloveniji so se strelsko najbolj izkazali Gašper Marguč, Marko Bezjak in Jure Dolenec, ki so vsi zadeli po štirikrat, sicer pa so imeli Slovenci danes več kot dvotretjinsko učinkovitost strelov na gol (68 %). Vratar Matevž Skok je zbral 11 obramb.

“Vsi igralci, ki so prišli na novo, so bili izjemno motivirani, dokazali so zaupanje. Čestital bi ekipi in hvala Kopru za super vzdušje. V prvem polčasu nam žoga v napadu ni stekla, a v drugem polčasu smo dokazali, da po kakovosti odstopamo,” je po tekmi povedal kapetan Bezjak. Iz kvalifikacijske skupine 5 se je ob Sloveniji gladko uvrstila še Nemčija.

Evropsko prvenstvo bo prihodnje leto gostila Hrvaška in sicer med 12. ter 28. januarjem. Tekmovanje bo potekalo v Zagrebu, Splitu, Varaždinu in Poreču, zato organizatorji računajo tudi na lep obisk slovenskih navijačev. Žreb skupin bo potekal prihodnji teden v petek.