Šibila se vrača na klop Branika

Rokometaše mariborskega Branika bo v prihodnji sezoni znova vodil Marko Šibila. Na klop se tako vrača trener, s katerim so Mariborčani dosegli največje uspehe v klubski zgodovini.

Mariborski rokometaši v zadnjih dveh sezonah niso dosegli pričakovanih rezultatov, edina svetla točka je osvojitev drugega mesta v letošnjem Pokalu Slovenije. Prvi del sezone je moštvo vodil Slavko Ivezič, ki ga je relativno hitro zamenjal Sebastjan Sovič, ki se lahko pohvali z uvrstitvijo v pokalni finale, ne pa tudi v končnico za prvaka v državnem prvenstvu.

Prav to je bil glavni razlog, da so se v vodstvu Maribor Branika odločili, da se po treh letih spet dogovorijo za sodelovanje z Markom Šibilo.

“V vodstvu kluba so izrazili željo po vnovičnem sodelovanju in zaradi enakih pogledov, kako naj bi celotna zadeva potekala v prihodnje, smo zelo hitro našli skupni jezik. Veselim se ponovnega dela v tako zdravi sredini, večji del moštva predstavljajo mladi igralci, za katere sem slišal, da so zelo zagnani,” je ob vrnitvi dejal 55-letni Šibila, ki je v sezoni 2013/14 z Mariborčani osvojil tretje mesto v državnem prvenstvu, v lanski sezoni pa je bil na začetku sezone tudi trener Gorenja Velenja.