Maribor z dobro predstavo klonil proti slovitemu PSG-ju

RK Maribor Branik

Rokometaše mariborskega Branika je doletela čast, da so se v pripravljalnem srečanju pomerili z velikanom svetovnega rokometa, francoskim Paris St. Germain Handball. Mariborčani so na koncu pričakovano klonili, a so vse do zadnje minute nudili zelo dober odpor.

1.800 ljudi si je včeraj prišlo v mariborsko Dvorano Tabor ogledat pripravljalno srečanje med pokalnimi podprvaki rokometaši mariborskega Branika in polfinalistom elitne Lige prvakov v zadnjih dveh sezonah francoskim PSG-jem.

V postavi slednjih je bilo kar 7 francoskih reprezentantov na čelu z Nikolo Karabatičem, Thieryem Omeyerjem in Danielom Narcissem ter zvezdniki svetovnega rokometa, denimo danski Mikell Hansen in nemški virtuoz Uwe Gensheimer. Mariborčani so se Parižanom, ki so na pripravah na Rogli, v prvi polovici srečanja dostojno upirali, ti so namreč dvakrat povedli s 6-mi zadetki prednosti, varovanci Marka Šiblile so se uspeli v prvi polovici polčasa približati tudi na samo gol zaostanka. V prvi polovici 2. polčasa so bili mariborski rokometaši povsem enakovreden nasprotnik zvezdnikom PSG-ja, v 45. minuti pa je pri rezultatu 21:26 minuto odmora zahteval trener gostov Zvonimir Serdarušić. Kljub slovitemu tekmecu so priložnosti dobili vsi igralci Branika tudi novinci, ki so se prikazali kot ustrezne okrepitve. Na koncu so mariborski rokometaši izgubil drugi polčas samo z zadetkom razlike, na koncu pa je semafor kazal 31:37 v korist PSG-ja.

RK Maribor Branik:Đurica (3obrambe), Čudič (4obrambe), Leben (3obrambe – 1x7m); Žvižej 9, Bogadi, Sok 1, Štumpfl 1, Špende 2, Šol 3, Velkavrh 1, Kete 1, Cvetko 1, Sivić 4, Celminš 5, Stopar 1, Kapular 2; Trener: Marko Šibila

PSG:Corrales (11obramb), Gaudin (4obrambe); Gensheimer 3, Mollgard, Stepancic 1, Sagosen 3, Konkoud 1, Remili 6, Abalo 3, Karabatić L. 4, Hansen 4, Narcisse 2, Nielsen, Karbatič N. 2, Keita 8: Zvonimir Serdarušić