Ruski poslovnež po koncu sezone zapušča Vardar

SK

Lastnik moškega in ženskega rokometnega ter nogometnega kluba Vardar, ruski milijonar Sergej Samsonenko je naznanil, da po koncu letošnje sezone ne bo več vlagal in, da bo zapustil klub.

Lastniku nogometnega in rokometnega kluba Vardar Samsonenku je odklenkalo. Dovolj ima vsega skupaj in po koncu letošnje sezone, dviguje roke od športa v Makedoniji. V državi očitno ne spoštujejo dovolj ruskega milijarderja, ki je tako nogometni kot rokometni Vardar vrnil med najboljše. Kritike in žaljivke je v zadnjih dneh poslušal na svoj račun in zaradi tega je dejal, da ima dovolj. Vse skupaj pa naj bi zakuhalo, ko naj bi klub za zadnjo domačo tekmo v kvalifikacijah za Ligo Evropa dvignil cene vstopnic, ko v Makedonijo prihaja Fenerbahče.

“Nikoli me niso tako žalili in poniževali kot v zadnjih dneh. Sprejel sem odločitev, čeprav zelo težko. To je moja zadnja sezona, ko bom vlagal v tri makedonske klube,” je dejal ruski milijonar Sergej Samsonenko, ki je vse klube v katere je vlagal močno dvignil.

“Makedonija je moj dom in dom moje družine že 11 let. Vložil sem velikanske vsote v razvoj športa v državi. Niti ena cena vstopnice se ne more primerjati z mojimi vložki v makedonski nogomet, rokomet in tenis. Kar je preveč je preveč,” je še dodal Samsonenko.

Naj spomnimo. Moški rokometni klub je postal najboljši klub v Evropi, kjer je v finalu Lige prvakov premagal PSG. Nogometni klub, prav tako dolgoletni šampion Makedonije pa je letos storil velik korak k uvrstitvi v Ligo Evropa, kjer ga v zadnjem krogu čaka Fenerbahče.