Celjani v prvem krogu lige Seha premagali Gorenje

Gett Images/ Laurence Griffiths

Rokometaši Celja so v velenjski dvorani dobili derbi prvega kroga lige Sega proti Gorenju (22:25).

Rokometaši velenjskega Gorenja so v preteklih letih neuspešno naskakovali slovenski vrh. Vse pomembnejše domače lovorike so romale v Celje, v novi sezoni pa so trdno odločeni, da prekinejo dolgoletno sušo. Zadnji pokal so v svoje vitrine pospravili leta 2013. Na prvi uradni tekmi v novi sezoni smo dobili dokaz, da bodo morali še pošteno delati.

Po tem, ko se je prvi polčas končal z neodločenim rezultatom (12:12), so se Celjani na sredi drugega polčasa uspeli odlepiti, si priigrali tri gole prednosti (21:18), kar je bilo dovolj, da so brez večjih težav tekmo odpeljali do konca. Končni rezultat je bil 25:22 v korist Celjanov.