Celjanom slovenski superpokal v Slovenj Gradcu

RZS

Celjski rokometaši so po letih 2007, 2010, 2014, 2015 in 2016 šestič zmagali na Superpokalu Slovenije in z zmago proti Mariboru Braniku (32:25) osvojili prvo lovoriko v sezoni 2017/18.

Celjani so bili večji del prvega polčasa v podrejenem položaju, strelsko razpoložena Aleksander Špende in Andris Celminš ter vratar Marin Đurica so jim povzročili veliko sivih las, zaradi česar je njihov zaostanek v 18. minuti znšal štiri gole (6:10).

Izbranci Branka Tamšeta so boljšo igro pokazali šele v zadnjih desetih minutah prvega polčasa, ko so prikazali predvsem boljšo obrambo, v napadu pa so našli ustrezne rešitve in z raznovrstno igro počasi začeli dohajati tekmece. V 23. minuti so izenačili na 11:11, v 27. minuti po golu Igorja Anića prvič na dvoboju povedli s 13:12, najvišjo prednost pa so si priigrali tik pred odhodom na veliki odmor (14:12 in 15:13).

Celjani so v drugi polovici tekme imeli vse niti igre v svojih rokah, bojevitim Mariborčanom niso ponudili niti najmanjših možnosti za zmago. Vseskozi so imeli nadzor nad njimi, v 37. minuti so jim ušli na pet golov (20:15), nato pa postopoma večali svojo prednost. Najvišja je nekajkrat znašala deset golov. Tamše je s pogostimi menjavami vseskozi držal visok ritem, Mariborčani pa Celjanom navkljub veliki želji in trudu niso bili kos.

V celjski ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Kristijan Bečiri s petimi goli, v mariborski pa Andris Celminš s šestimi zadetki.

Branko Tamše, trener Celja Pivovarne Laško: “Po zmagi v Velenju sem slutil, da bo pri mojih izbrancih prišlo do nekega zadovoljstva. Tega nikakor ne odobravam, vse to pa se je najbolje videlo na uvodu današnje tekme. S prvim delom nisem zadovoljen, od 20. minute naprej pa smo igrali strpno in pametno. Čestitke Mariboru za pošteno igro, predvsem pa mojim fantom za novo lovoriko, ki smo jo zasluženo osvojili. Gremo naprej.

Marko Šibila, trener Maribora Branika: “To je bila lepa revialna tekma. Mi smo v prvem polčasu držali korak s Celjani, a nam je v nadaljevanju popustila zbranost, zaradi česar smo naredili preveč neizsiljenih napak, kar je dobra zasedba na nasprotni strani igrišča znala izkoristiti sebi v prid. Celjani so v tem trenutku premočni za nas, za moje izbrance pa je bila to dobra šola za naprej.