Getty Images/Alex Grimm
Rokomet 16.09.2017 | 19:53 > 20:00

Celjanom ni uspelo presenetiti Veszprema

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na tekmi prvega kroga lige prvakov z 31:39 izgubili proti favoriziranemu Veszpremu.

liga prvakov, Celje Pivovarna Laško

RK Celje Pivovarna Laško

Celjani so se sicer pogumno zoperstavili gostom, ki so v Zlatorog odkrito prišli po vse točke. Gostiteljem je moči za presenečenje zmanjkalo predvsem v zadnji četrtini obračuna, ko je madžarski prvak odlično odigral v obrambi in Celjanom preprečil lahke zadetke.

Veszprem je tako šele v 40. minuti prvič povedel s +2, kar mu je vnovič uspelo v 50. minuti. Štiri minute kasneje so gostje ušli na 34:30 in celjskih upov je bilo bolj ali manj konec. Vidno utrujeni Celjani so nato povsem padli, kar so Madžari znali izkoristiti in do konca še popravili gol razliko.

V 2. krogu bodo Pivovarji gostovali pri Aalborgu.