Slovenija po napetem dvoboju do remija s Češko

RZS

Slovenske rokometašice so v 2. kolu kvalifikacij za EP 2018 prikazale izjemno borbeno igro, z 28:28 remizirale proti Češki in osvojile prvo točko v tem ciklusu.

Prvi polčas so izbranke Uroša Bregarja začele odlično in z dobro obrambo Čehinjam v prvih petnajstih minutah dopustile le štiri zadetke, same pa jih dosegle devet. Razlika petih golov, kolikor je bilo na četrtini tekme, je pomenila tudi najvišjo prednost gostiteljic, ki so se v težavah znašle v 21. minuti po izključitvi Ane Gros, s čimer je imela Slovenija na igrišču kar dve igralki manj. Gostje so to izkoristile in se približale na 9:11, njihov nalet pa je z imenitnim golom ustavila mlada Tjaša Stanko, ki je v prvih tridesetih minutah dosegla kar osem golov, na koncu skupaj deset.

V nadaljevanju so Slovenke znova zagospodarile na igrišču in po zadetkih Grosove ter Neli Irman povišale prednost na 17:14, v 36. minuti po lepem golu Nine Zulič na 20:17. Čehinje so v 43. minuti izenačile na 21:21, zaradi česar je bil Bregar prisiljen vzeti minuto odmora, ki ni obrodila sadov, saj so gostiteljic z novima dvema zadetkoma povišale na 23:21 in prvič na srečanju povedle z več kot golom prednosti. Strelski niz Češke je z golom v 47. minuti prekinila Polona Barič, a Slovenke kljub nekaj poskusom po dobrih obrambah Miše Marinček v tem obdobju igre niso uspele izenačiti.

Pet minut pred koncem je na semaforju pisalo 23:25, gostiteljice pa so v dveh minutah zadele trikrat in po uspešno izvedeni sedemmetrovki Ane Gros znova povedle s 26:25, vse do 23 sekund pred iztekom časa pa je bil nato rezultat izenačen. Slovenke so imele zadnji napad, ki se ni končal uspešno.