Velenjčani zablesteli in premagali Skjern

Facebook

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v tretjem krogu lige prvakov v domači dvorani premagali Skjern z rezultatom 31:29 in tako ostali na prvem mestu, kjer so sedaj sami kot edini brez poraza.

Prva polovica tekme je bila izzenačena, vendar to je bilo zgolj otipavanje, Velenjčani so namreč hitro prešli v vodstvo in igrali dovolj dobro ter čvrsto, da so na varni razdalji držali nasprotnike iz Danske, ki so edini poleg Gorenja bili v skupini še brez poraza. Na odmor so vrdeči dvorani odšli s prednostjo 15:14 varovanci Željka Babića.

Danci so v drugem polčasu uspeli priti do izzenačenja, predvsem so povzročali težave z agresivno obrambo, ki pa so jo Velenjčani z nekaj težavami vendarle uspeli prebrati. V vratih je blestel odlični Klemen Ferlin, v 48. minuti pa so si domačini prvič priigrali prednost treh zadetkov in kasneje celo do štirih. To pa je že bila prednost, ki je Skjern ni uspel nadoknati. Na koncu so se Velenjčani veselili tretje zaporedne zmage v ligi prvakov in so zaenkrat na vrhu skupine brez izgubljene točke.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Niko Medved in Alem Toskić, ki sta dosegla po 5 zadetov, pa sta zabila Robert Markotić in Matjaž Brumen.