Celjani z odlično borbo do konca grozili Parizu

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v 4. krogu Velux EHF Lige prvakov, na gostovanju pomerili z najbogatejšo in najbolj zvezdniško zasedbo na svetu, s PSG-jem, ki je slavil z 32:27.

Celjani, ki so pogrešali poškodovanega Mačkovška, so se dobro upirali bogatemu nasprotniku. Slovenski prvaki so začeli odlično in povedli s 4:1. Vodili so večji del prvega polčasa, gostje pa so se prebudili šele ob koncu, ko so po delnemu izidu 5:1 na odmor odšli z 18:14.

Varovanci Branka Tamšeta so v drugem polčasu ves čas lovili Parižane in se nekajkrat uspeli približati na vsega gol zaostanka, zadnjič pri rezutlatu 27:26. Tudi drugi del so francoski prvaki končali s serijo 5:1 in prišli do težko prigarane zmage. Pri Celjanih je bil najbolj razpoložen Žiga Mlakar, ki je dosegel 10 golov.