Celju zmaga nad Brestom ni usojena – še tretji remi

Rokomet ostalo 14. Okt 201720:45 > 21:04
Facebook/ Celje PL

Rokometaši Celja Pivovarne Laško in Meškova iz Bresta so se tudi v novi sezoni Lige prvakov razšli brez zmagovalca. V Zlatorogu je bilo 33:33.

Celjski rokometaši so prvi polčas dobili s tremi zadetki prednosti, v drugem polčasu pa vodili tudi že s petimi, a na koncu jih je beloruski prvak ujel. Minuto in pol pred koncem bi lahko Celje povedlo za dva gola in tekma bi bila praktično odločena, vendar je odlično posredoval vratar gostov.

Največ golov za “pivovarje” sta dosegla Jaka Malus (7) in Luka Mitrović (6), pri gostih pa se je s sedmimi izkazal Dzmytri Nikulenkau, ki bi lahko na koncu Brestu prinesel celo zmago, saj so imeli gosti na voljo devetmetrovko s strani, a je žoga končala v bloku.

Slovenski in beloruski prvak sta se v pretekli sezoni pomerila kar štirikrat, po dvakrat v Ligi prvakov in Ligi Seha, oba dvoboja v Ligi prvakov sta se končala z remijem. Celjane v prihodnjem krogu čaka gostovanje pri Flensburgu, tekma bo v sredo, 1. novembra.