Evropski prvaki do zmage v Zlatorogu

RK CELJE

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 6. krogu Lige Seha izgubili proti Vardarju, ki je v Celju slavil z 31:28.

Celjani so tekmo začeli dobro in po uvodnih desetih minutah vodili s 6:4. Gostje so nato pričakovano prevzeli pobudo, najprej izenačili in nato do polčasa prišli do prednosti s 16:13. V vratih Vardarja se je večkrat izkazal Strahinja Milić, ki je v prvem delu nekajkrat izvrstno posredoval.

V drugem polčasu so gostje dolgo vodili vsaj s tremi zadetki, a so se Celjani 15 minut pred koncem uspeli povsem približati. Ko je Igor Anić Celjane približal na gol zaostanka (23:24), je gostujoči trener vzel minuto odmora, po kateri bi gostitelji lahko tudi izenačili, a so zapravili priložnost, kar je Karačić kaznoval, Vardar pa je na koncu slavil z 31:28.

Pri Celjanih so bili strelsko najbolj razpoloženi Branko VujovićTilen KodrinIgor Anić in Žiga Mlakar, ki so vsi dosegli po pet zadetkov. Pivovarji so sredi drugega polčasa ostali brez Luke Mitrovića, ki je zaradi poškodbe zapustil celjski parket. Kako dolgo bo odsoten, še ni znano.

Drugi slovenski predstavnik Gorenje iz Velenja bo v nedeljo gostil Vojvodino.