Veliko priznanje za Ano Gros

RZS/Twitter

Slovenska rokometna reprezentatka Ana Gros, ki brani barve francoskega Metza, je postala najboljša igralka Lige prvakinj v mesecu oktobru.

Ana Gros je na treh tekmah za Metz dosegla 23 zadetkov, kar je dovolj za tretje mesto na lestvici strelcev elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Slovenska reprezentantka je bila tudi junakinja zmage francoske ekipe proti črnogorski Budućnosti v tretjem krogu, ko je ob zmagi 27:23 prispevala kar deset golov. Metz je zaenkrat na prvem mestu v skupini D, po treh krogi ima 100-odstotni izkupiček.

V 4. krogu Lige prvakinj rokometašice Krima Mercatorja čaka domača tekma s poljsko Vistal Gdynio, ki so jo pred tednom dni ugnale z 29:19. Ljubljančanke bi si z novo zmago že zagotovile nastop v drugem delu tekmovanja.

Grosova je na treh tekmah za Metz dosegla 23 zadetkov in je trenutno tretja strelka elitnega evropskega klubskega tekmovanja. Bila je junakinja zmage francoskega moštva nad črnogorsko Budućnostjo v tretjem krogu skupinskega dela, ko je za zmago s 27:23 prispevala kar deset golov. Metz je po treh odigranih tekmah s 100-odstotnim izkupičkom na prvem mestu v skupini D.