Koprčani v Bonifiko s petimi zadetki minusa

Jan Kocjan

Rokometaše Kopra 2013 na povratni tekmi 3. kroga Pokala EHF pred domačimi gledalci v Bonifiki čaka vse prej kot lahko delo, če bodo želeli napredovati v skupinski del, saj je Gwardia Opole na prvi tekmi slavila s 30:25.

Povratna tekma bo na sporedu čez teden dni na Obali. Koper 2013 je dobro odprl srečanje, vendar so domači hitro prevzeli pobudo in v 21. minuti vodili z 12:7, na polčas pa odšli s prednostjo 17:12.

V drugem polčasu je vodilna ekipa slovenskega prvenstva zaigrala veliko bolje in se približala na zadetek zaostanka (18:19), vendar so domači v končnici znova zagospodarili na parketu in na koncu slavili s 30:25.

V ekipi slovenskega selektorja Veselina Vujovića je bil s sedmimi zadetki najboljši Adam Bratkovič, Aleks Vlah in Grega Krečič sta prispevala po štiri zadetke. Pri domačih je bil z devetimi zadetki nerešljiva uganka za koprsko obrambo Mauer.