Kiel se je oddolžil Celjanom

RK CELJE

Rokometaši Celja so prejšnji teden poskrbeli za senzacijo, ko so v gosteh premagali nemški Kiel. Danes je bila na sporedu povratna tekma, tokrat pa so več sreče imeli Nemci (28:27).

Nemci so v Celju začeli silovito, po osmih minutah igre so imeli dvojno prednost (4:8). Kiel je vodil že za pet golov (4:9). Po strelskem mrku je za Celje zadel Dušebajev (5:9). Ravno on je sprožil močan strel od daleč in zadel, gol je prispeval še njegov soigralec in Celjani so zaostajali le še za dva zadetka (8:10). Celjani so se približali z delnim izidom 4:1. Kiel je zaigral bolje in hitro je spet imel pet golov naskoka (8:13). Celjani so se na krilih domačih navijačev ponovno vrnili (11:13), a je Kiel hitro spet zbežal (11:15). Vztrajni Celjani so ob koncu prvega polčasa zaostajali le še za gol (14:15).

Celjani so hitro v drugem polčasu izenačili (15:15). Izenačeno je bilo tudi v nadaljevanju, po tem, ko je zadel Gal Marguč (18:18). Tilen Kodrin je v 40. minuti Celje prvič popeljal v vodstvo (19:18). Kiel je z delnim izidom 4:1 spet povedel (20:22), a niso uspeli zbežati Celjanom. Ti so v 50. minuti izenačili (22:22).

Domači so po uspešno izvedeni sedemmetrovki Dušebajeva znižali zaostanek (24:25). Tri minute do konca obračuna so Celjani po golu Marguča zaostajali še vedno za gol (25:26). Sodnik je na žalost Celjanov izključil Suholežnika, Kiel pa je prišel do gola (25:27). Celjani so z igralcem manj uspeli zadeti (26:27). Vujović je nato zadel za izenačenje (27:27), a je Kiel hitro zadel za končno zmago (27:28).