Celjani v Meškovu brez recepta za zmago

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Po porazu proti beloruskem prvaku Meškovu iz Bresta v 10. krogu rokometne lige prvakov s 24:29 so si rokometaši Celja Pivovarne Laško otežili pot v osmino finala.

Pivovarji so si veliko več obetali od obračuna z neposrednim tekmecem za šesto mesto, ki kot zadnje še vodi v izločlilne boje. Brest je slovenskim prvakom štiri kroge pred koncem rednega dela ušel na dve točki prednosti.

Celjani so dobro odprli srečanje v Meškovu in vodili z 9:8, v zaključku prvega polčasa pa pobudo prepustili domačim, ki so vodili že z dvema zadetkoma prednosti (11:13), na odmor pa odšli s prednostjo zadetka (14:15).

V drugem polčasu so pivovarji v napadu povsem zatajili. Branko Tamše je poskušal tudi s še vedno rahlo poškodovanima Žigo Mlakarjem in Jako Malusem, vendar dobitne kombinacije tokrat ni našel. Meškov je v 42. minuti tako prvič povedel s štirimi zadetki (16:20), na kar so Celjani neuspešno iskali odgovor vse do konca. Pivovarji so v ključnih trenutkih naredili preveč napak, zapravili tudi štiri strele iz sedmih metrov, kar je bilo preveč za izkušene Beloruse, ki so na koncu slavili z 29:24.

Pri Slovencih so na zadnji tekmi v ligi prvakov pred daljšim premorom zaradi evropskega prvenstva na Hrvaškem strelsko izstopali Daniel Dušebajev s sedmimi in Branko Vujović s šestimi goli ter Igor Anić s štirimi, od ostalih igralcev nihče ni dosegel več kot enega zadetka.