Izjemne Slovenke šokirale Francozinje

RZS/Facebook

Slovenske rokometašice so na prvi tekmi svetovnega prvenstva v Nemčiji poskrbele za veliko presenečenje, ko so s 24:23 odpravile favorizirane Francozinje. Blestela Ana Gros z devetimi zadetki.

Slovenke bi si težko želele boljši scenarij za uvodno tekmo svetovnega prvenstva. Na kolena so spravile olimpijske podprvakinje Francozinje, ki so na prijateljskem obračunu istih reprezentanc pred kratkim slavile za kar osem golov.

Varovanke Uroša Bregarja so že v uvodnem delu srečanja prevzele pobudo in skozi celoten prvi polčas vodile z nekaj zadetki prednosti – največ s šestimi pri 11:5. Francozinje so do odhoda na odmor uspele ujeti delni korak in se približati na tri zadetke (10:13).

Olimpijske podprvakinje so v nadaljevanju še stopnjevale svojo igro in v 41. minuti prišle do izenačenja na 17:17. A Slovenke so imele odgovor tudi za ta nalet. Z razpoloženo Amro Pandžić v vratih in razigrano Ano Gros v napadu so znova povedle za štiri (18:22), vendar ne še dokončno strle odpora nasprotnic. V napeti končnici so se Francozinje po dveh zaporednih uspešnih napadih vnovič približale le na zadetek, imele napad za točko, toda slovenska obramba je vzdržala za idealen uvod na prvem svetovnem prvenstvu po 12 letih.

V nedeljo se bo Slovenija pomerila proti Romuniji, v skupini A so še Španija, Angola in Paragvaj. V osmino finala se uvrstijo prve štiri ekipe.