Romunke v končnici strle odpor Slovenije

RZS/Facebook

Slovenske rokometašice so na svetovnem prvenstvu po fantastični zmagi proti Franciji na drugem obračunu morale priznati premoč Romunkam, ki so v Trieru slavile z 31:28.

Srečanje so bolje začele Slovenke, ki so vodile od prve minute in brez težav prebijale obrambo Romunk. Znova je blestela Ana Gros, ki je v prvih 30 minutah iz osmih poskuskov dosegla osem golov. Ob vodstvu 11:6 pa se je Slovenkam ustavilo in v zadnjih desetih minutah so Romunke prišle celo do izenačenja. Polčas se je končal z rezultatom 14:14.

Takoj na začetku drugega polčasa so Romunke prvič povedle in prevzele pobudo. V 48. minuti so napadale za tri gole prednosti, a priložnost zapravile, Slovenijo pa je v igro s tremi zaporednimi zadetki vrnila Tjaša Stanko, ki je osem minut pred koncem izid poravnala na 25. Končnica je pripadla Romunkam, ki so se razveselile pomembne zmage.