Zmaga Slovenk proti Angoli, osmina finala je blizu

RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na SP v Nemčiji s 32:24 premagala Angolo in si s tem praktično že zagotovila mesto med 16 najboljšimi na svetu.

Slovenija je malce slabše pričela tekmo, saj so rokometašice Angole prve povedle in kratek čas tudi vodile. Vendar vse skupaj ni dolgo trajalo, naše rokometašice so povedle, vendar so bile afričanke ves čas izjemno trd in težak nasprotnik. Vedno, ko so naše povedle so se nasprotnice dokaj hitro vrnile v igro. Prvi polčas se je tako presenetljivo končal z rezultatom 15:15.

Tudi prva polovica drugega polčasa je bila podobna prvemu polčasu. Nasprotnice so znova tudi povedle, a so se Slovenke dokaj hitro vrnile nazaj in ko se je že zdelo, da se nam obeta nova izjemno napeta končnica je Slovenija pritisnila na plin in začela igrati bolje in učinkovito. Pri rezultatu 24:23 približno 15-minut pred koncem so naše silovito pritisnile in si predvsem na krilih Tjaše Stanko (6 zadetkov) priigrale lepo prednost. Nasprotnice pa so v tem času uspele zabiti samo dva zadetka.

Najboljša strelka Slovenije in tudi tekme je bila Ana Gros s sedmimi zadetki.

Za trenerja Uroša Bregarja in Slovenijo je to že druga zmaga v skupini. S trenutno štirimi točkami so dekleta na tretjem mestu. Na sporedu pa sta še dve tekmi proti Španiji in Paragvaju.