Slovenke zlahka do zmage nad Paragvajem

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v Nemčiji s pol moči odpravila Paragvaj (28:22) in potrdila nastop v osmini finala.

Slovenke so v Trierju hitro pokazale, kdo je gospodar na igrišču. Po protinapadu, ki ga je zaključila Ines Amon, je bilo v četrti minuti 4:0, ob polčasu pa že 18:9. Selektor Uroš Bregar je lahko v nadaljevanju spočil nosilke igre, saj Slovenijo že v petek čaka zahteven obračun s Španijo.

V 37. minuti so rezervistke povišale prednost na 21:10, potem pa so Paragvajke izkoristile nezbrano slovensko igro in kar osemminutni strelski mrk, tako da so se približale na štiri zadetke (25:21).

Tjaša Stanko, ki je bila ob Ani Gros (obe po šest zadetkov, Grosova je vseh šest dosegla v prvem polčasu) najboljša slovenska strelka, je v 58. minuti zadela s sedemmetrovke za 26:21 in potrdila zmago.

Slovenija bo v primeru zmage nad Španijo (zadnji medsebojni dvoboj na lanskem EP-ju so Španke dobile s 30:18 ) kandidirala za prvo mesto v skupini A, v primeru poraza pa ji grozi četrto mesto in dvoboj z Norveško, ki bi se ji vsaka ekipa rada čim bolj ognila, saj je imela Norveška ob uvodnih treh zmagah (Madžarska, Argentina in Poljska) gol-razliko 101:63.