Odličen prvi polčas premalo za zmago Slovenk

RZS

Slovenska ženska reprezentanca je skupinski del svetovnega prvenstva v rokometu končala s porazom proti Španiji, ki je slavila s 33:26. V skupini so končale kot četrte in se bodo v osmini finala po vsej verjetnosti pomerile s Švedsko.

Slovenke so odigrale odličen prvi polčas. Z izjemo malce slabšega začetka so bile izbranke Uroša Bregarja vse skozi v vodstvu. Amra Pandžić je navduševala z obrambami skozi celotno srečanja bila pa je med boljšimi v prvem polčasu, kjer je Slovenija vodila tudi s tremi zadetki prednosti. Čisto ob zaključku je našim rokometašicam zbranost malce padla tako, da so na odmor odšle s prednostjo 14:13.

Drugi polčas pa se nikakor ni začel po naših željah, saj so Španke kaj hitro prišle do prednosti štirih zadetkov. Našim dekletom nikakor ni steklo v napadu, povsem je bila odrezana od igre Ana Gros. Slovenija je dobesedno v drugem polčasu živela od golov Tjaše Stanko, ki pa sama nikakor ni mogla slediti Špankam, ki so na koncu zmagale s kar sedmimi zadetki prednosti.

Prvo mesto v skupini je pripadlo Romuniji, druga je bila Francija, tretja pa Španija.