Švedska rokometna lekcija, zaprta vrata četrtfinala

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na svetovnem prvenstvu v osmini finala doživela visok poraz 21:33 (12:18) proti favorizirani ekipi Švedske.

Švedska je že na začetku tekme povedla s 4:1, v 12. minuti pa s 7:2. Slovenke so za prvi zadetek potrebovale kar šest minut, prva dva gola je dosegla Ana Gros. Nato se je razigrala Alja Koren in s tremi zaporednimi zadetki na polovici polčasa znižala na 7:5.

Bliže kot na dva gola zaostanka varovanke Uroša Bregarja niso uspele priti, razlika se je do konca srečanja le še povečevala in poraz je bil neizogiben. “Na tem svetovnem prvenstvu smo gotovo naredili korak naprej. V devetih dneh smo odigrali šest tekem in v osmini finala se nam je zagotovo poznala tudi krajša klop in preobremenjenost nekaterih igralk. Švedska je bila enostavno boljša. Če pogledam ves turnir, smo lahko zadovoljni, saj smo bili zelo konkurenčni, na šestih dvobojih pa trikrat zmagali,” je povedal Bregar.

Pri Sloveniji se je še najbolj izkazala Alja Koren z osmimi zadetki, toliko pa jih je dosegla tudi najboljša švedska strelka Johanna Westberg.

Danes sta si četrtfinale že popoldne zagotovili tudi reprezentanci Francije in Črne gore. Prve so bile boljše od Madžarske (29:26), druge pa so presenetile Srbijo (31:29). Med najboljših osem potuje tudi izbrana vrsta Danske, ki je bila z 21:17 boljša od domačink (Nemčija).