Slovenci lovili Dance, a jim ni uspelo

Slovenski rokometaši so na prvi tekmi drugega dela evropskega prvenstva na Hrvaškem izgubili proti olimpijskim prvakom Dancem (28:31).

Prve tri gole so Danci dosegli z desne strani igrišča (1:3), prvi gol za Slovenijo je iz sedemmetrovke dosegel Zarabec. Naš organizator igre je bil razpoložen najbolj razpoložen v naših vrstah, s tretjim golom je izenačil na 5:5. V 13 minutah je Zarabec dosegel kar pet golov. Po nekaj izgubljenih napadih na obeh straneh, so prvi zadeli Danci, ponovno je zadel Svan (7:8). Za Slovenijo sta nato zadela Blagotinšek in Cingesar, za novo izenačenje (10:10) pa je poskrbel Gregor Potočnik, ki je natančno meril in zadel le nekaj sekund po vstopu v igro.

Danci so takoj na začetku drugega polčasa prvič povedli za tri gole. Slovenci so se po deh zaporednih golih Janca vrnili na minus ena, koraka naprej pa niso zmogli. Stekel je danski napad , zadeli so trikrat zapored, prišli so najvišje prednosti na tekmi (25:29). Mačkovšek je znižal na 27:30. Po neuspešnem napadu Dancev, so Slovenci imeli napad za znižanje zaostanka, a ga niso izkoristili.

Končni rezultat je bil 28:31.