Slovenci se ne predajajo, padla je velika Španija!

Slovenski rokometaši so po zaslugi odličnega drugega polčasa premagali favorizirano Španijo (31:26) in ostajajo v igri za polfinale!

Slovenija je držala obljubo in z borbeno ter predvsem učinkovito predstavo – Slovenci so sicer odlični španski obrambi nasuli kar 31 zadetkov. S petimi  je bil najboljši strelec Gašper Marguč, izjemno delo je v vratih opravil igralec tekme Urh Kastelic, ki ga je selektor Vujović v ekipo uvrstil namesto Lesjaka. Ključno razliko je Slovenija naredila med 35. in 37. minuto, ko je ob dveh golih hitrega Blaža Janca povedla z 20:15.

Španci so pet minut pred koncem zaostanek zmanjšali na tri gole (28:25). Matevž Skok, ki je zadnjih pet minut branil namesto Kastelica, je tri minute pred koncem ubranil sedemmetrovko Ferrana Soleja in Špancem dokončno vzel voljo. Zmago je z 31. slovenskim golom potrdil Verdinek.

Slovenija ima le majhne teoretične možnosti za polfinale, zmagati mora tudi jutri proti Češki in upati na ugoden razplet drugih dvobojev, med drugim na remi Nemčije in Španije.