Danci gladko, Norveška pa do zmage nad Švedi

Martin Rose, Getty Images

Na drugih dveh današnjih tekmah sta se v naši skupini pomerili Makedonija in Danska, ki je zanesljivo slavila z 31:20. Na drugi veliko bolj zanimivi tekmi pa so se zelo pomembne zmage veselili Norvežane, ki so ugnali Švedsko.

Slovenija bi v primeru, če bi zmagala Češko potrebovalo zmago Danske. Le te so jim šli na roko pa čeprav je sedaj praktično že vseeno kakšna bo končna razvrstitev v skupini. Danci, ki so v skupini gladko osvojili prvo mesto v skupini so danes gladko opravili še z Makedonijo, ki je izgubila 31:20. Naši tekmeci v predtekmovalni skupini so se Dancem dobro upirali v prvem polčasu, ki se je končal z 12:12. V drugem pa so povsem popustili predvsem v obrambi in bodo v skupini končali na zadnjem mestu s tremi točkami. Od tega so dve osvojili proti Sloveniji. Najboljši strelec tekme je bil z enajstimi zadetki Michael Damgaard.

Na drugi tekmi v Zagrebu je do zmage prišla Norveška, ki je premagala Švedsko z 28:25. Švedi bi si z današnjo zmago lahko celo zagotovili nastop v polfinalu, vendar so morali poklekniti pred Norvežani, ki so dobili prvi polčas z 12:11, drugega pa dobili še za dva zadetka. Zaenkrat so Hrvaška, Švedska in Norveška pri šestih točkah. Hrvate pa zvečer čaka še obračun s Francijo.