Šok za Hrvate proti Francozom! Španija izločila Nemčijo

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rokometaši Hrvaške so pred domačimi gledalci proti Franciji doživeli poraz in se tako niso uspeli uvrstiti v polfinale, kamor je namesto njih odšla Švedska. V naši skupini so bili Španci prepričljivo boljši od Nemcev.

Znana sta oba polfinalna para. V petek se bosta v prvem polfinalu za finalno vstopnico borila Francija in Španija na drugi tekmi pa Danska in Švedska. V obračunu za peto mesto se bosta pomerili Hrvaška in Češka.

Hrvaška je pred domačimi gledalci doživela hladen tuš. Saj so proti Francozom doživeli poraz s 30:27 in so se tako morali posloviti od boja za kolajne. Francija je bila na vroči tekmi boljša od naših južnih sosedov, ki so zelo slabo začeli tekmo in že po polčasu izgubljali za šest zadetkov. V drugem delu so to prednost nekako vendarle uspeli prepoloviti, vendar za kaj večjega niti niso imeli možnosti proti zelo kakovostnim Francozom.

V naši skupini se je poleg Danske v nadaljne tekmovanje uvrstila Španija, ki je včeraj morala priznati premoč Sloveniji, danes pa je furija premagala Nemčijo z 31:27.

Tekma je bila v prvem polčasu dokaj izenačena, Španci so po prvih 30-ih minutah vodili z enim zadetkom prednosti. V drugem pa so polfinalisti še dodatno stopili na plin in na koncu dokaj gladko slavili s štirimi zadetki prednosti.