Španija po odličnem drugem polčasu do zlate medalje

Španija je postala najboljša rokometna reprezentanca v Evropi. V finalu so predvsem zaradi dobre igre v drugem polčasu pokorili Švedsko, ki je padla z 29:23.

Španija je v velikem finalu evropskega prvenstva v rokometu v Zagrebu ugnala Švedsko, ki je klonila z 29:23 in tako prišla do zlate medalje. Furija je začela zmagovati takrat, ko je bilo to najbolj pomembno, slavili so na zadnjih treh tekmah, pred tem pa so izgubili s Slovenijo.

Španija je v prvih minutah vodila, potem pa je Švedska prevzela pobudo, ki je vodila že za tri zadetke, na koncu pa na odmor odšli s prednostjo 14:12.

V drugem polčasu pa se je začela prevlada razbesnelih Špancev, ki so po samo nekaj napadih že vodili in prišli do popolnega preobrata. Največja prednost Špancev je znašal osem zadetkov, Švedska je bila povsem brez moči in v drugem polčasu zabila zgolj 9 zadetkov, na drugi strani evropski prvaki 17. Zlata medalja je bila podeljena že veliko pred koncem.

Bronasto medaljo so osvojili Francozi, ki so v obračuni za tretje mesto premagali Dansko z 32:29.