Evropske prvakinje nadigrale Krim

RK Krim Mercator

Rokometašice Krim Mercatorja so na tekmi tretjega kroga drugega dela Lige prvakinj izgubile proti aktualnim evropskim prvakinjam iz Györa, ki so na Kodeljevem slavile z 32:21.

Krimovke so se hitro znašle v zaostanku, saj so igralke iz Györa že po desetih minutah ušle na +4 (1:5). Pri domači ekipi je šepala predvsem igra v napadu, varovank Uroša Bregarja pa v prvi polovici prvega polčasa ni predramila niti minuta odmora. Gostiteljice so se v nadaljevanju le zbrale in do konca polčasa stopile prednost madžarske ekipe na vsega tri zadetke (12:15).

V drugem delu so aktualne evropske prvakinje začele silovito in izkoriščale nove slabe minute rokometašic Krima. Prednost je hitro rastla in na koncu znašala +11 (21:32).

Pri Krimu je bila s petimi goli najbolj učinkovita Tjaša Stanko, pri Györu pa je šest golov dosegla Tomori Zsuzsanna.

Slovenske predstavnice se bodo v naslednjem krogu 25. februarja pomerile z Midtyllandom.