Celjani izpadli iz lige prvakov, a premagali Aalborg

RK CELJE

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v 13. krogu Lige prvakov z 32:28 premagali Aalborg, kar pa jim v boju za osmino finala ne pomaga, saj se je tja z zmago nad PSG-jem (29:28) prebil Meškov Brest.

Meškov, ki zaseda šesto mesto v skupini B, ima namreč krog pred koncem skupinskega dela neulovljive tri točke prednosti pred Celjani.

A kljub “neprijetni” in tudi presenetljivi novici iz Belorusije so Celjani dobro začeli tekmo. Čvrsta obramba in raznovrstna igra v napadu je botrovala vodstvu z 9:5 v 14. minuti. Žiga Mlakar in Matic Suholežnik sta dosegla po dva gola.

Aalborg je vzel minuto odmora, ki jim je pomagala. Z delnim izidom 3:0 je namreč danski prvak prepolovil zaostanek na 10:8. A končnica je spet pripadla domačim, ki so na domor odšli s +3 (15:12). Igor Anić je bil s štirimi goli najučinkovitejši pri Celjanih.

Druga polovica tekme je bila preslikava prvega, obe ekipi sta prikazali toplo-hladno predstavo. Celjani so v šesti minuti znova vodili za pet golov (19:14), a le dve minuti kasneje je bilo le +2 (19:17). Nato je znova nastopilo plodno domače obdobje, v 47. minuti so Tamšetovi varovanci povedli s 24:19, a le štiri minute pozneje je bilo 25:24. V razburljivi končnici so gostitelji vendarle strnili svoje vrste in si po golu Jake Malusa v začetku 58. minute priigrali štiri gole prednosti (31:27), lepo zalogo v zadetkih pa zadržali do konca dvoboja. V celjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Borut Mačkovšek z osmimi in Žiga Mlakar s šestimi goli.