Kriza Gorenja se nadaljuje, Ribnica remizirala s Celjem

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Gorenja iz Velenja so v 2. krogu Lige NLB v ligi za prvaka proti Krki (36:35) doživeli še drugi poraz in tako po izpadu iz pokala skoraj zagotovo ostali tudi brez možnosti za državni naslov. Na derbiju vodilnih ekip med Ribnico in Celjem sta se ekipi razšli brez zmagovalca (24:24).

Derbi kroga je postregel z izredno zanimivo predstavo. Tekma je bila vseskozi izenačena, Celjani pa so si v 54. minuti kljub vsemu uspeli priigrati dva gola prednosti (22:24). Gostitelji iz Ribnice se niso predali in po dveh dolig Roka Setnikarja izid poravnali. Obe ekipi sta do konca tekme zapravili lepo število napadov, domačini pa so v zadnjem napadu po devetmetrovki, ki jo je izvedel Nik Henigman, celo zatresli mrežo Celja, a sta sodnika gol razveljavila, saj se je čas že pred tem iztekel. Po ponovljenem poskusu je strel Henigmana končal v bloku. Pri domačih je s sedmimi goli blestel Uroš Knavs, na drugi strani pa so se s po štirimi zadetki izkazali Jaka Malus, David Razgor, Gal Marguč in Žiga Mlakar.

Kriza Velenjčanov vse hujša

Drugi del sezone se je za Velenjčane začel katastrofalno. Po porazu proti Kopru in izpadu iz pokala, so rokometaši Gorenja tokrat izgubili še proti zadnjeuvrščeni Krki.

Obračun je bil izenačen do 21. minute, nato pa so na sceno stopili domači rokometaši in že tri minute zatem povedli s +3. Polčas se je končal s 16:13, Velenjčani pa so v nadaljevanju zabredli v še večje težave.

Krka je v 40. minuti prvič povedla s +5 (22:17), ose pa so se vrnile šele v izdihljajih srečanja, ko je na zadetek zaostanka (35:34) znižal Rok Ovniček. Gostitelji so v naslednjem napadu zadeli in se na koncu razveselili velike zmage.

V novomeški zasedbi sta bila z osmimi goli najučinkovitejša Grega Okleščen in Leon Rašo, pri gostih pa je devet zadetkov dosegel Ovniček.