Krimovke prihodnjo sezono napadajo evropski vrh

RK Krim Mercator

Izkušeni angolski reprezentantki Azenaide Danila José Carlos in Magda Alfredo Cazanga bosta v prihodnji sezoni okrepili rokometašice Krima Mercatorja, ki bodo, izdatno okrepljene na zunanjih položajih, odkrito napadle evropski vrh.

V klubu smo izredno veseli in ponosni, da nam je uspelo ekipo za prihodnjo tekmovalno sezono okrepiti z dvema vrhunskima in zelo izkušenima rokometašicama. Še posebej veseli to, da bomo na položaju desne zunanje končno imeli pravo levoroko ostrostrelko. V klubu verjamemo, da bomo na evropskem prizorišču z njima lažje naredili korak naprej,” je povedala Deja Doler Ivanović, članica IO-ja Krima Mercatorja.

Angola v Afriki predstavlja eno izmed najrazvitejših rokometni držav, kar dokazuje podatek, da omenjena država od leta 1996 naprej vselej igra tudi na olimpijskem turnirju. V Riu so reprezentantke Angole prišle do četrtfinala, kjer so jih zaustavile kasnejše prvakinje Rusinje.

Azenaide Danila José Carlos in Magda Alfredo Cazanga trenutno igrata za najtrofejnešji angolski klub Atletico Petroleos de Luanda, ki se je kar 21-krat veselil državnega naslova, v vitrini pa ima tudi 19 trofej za afriškega prvaka.

Obe rokometašici veljata za najizkušenejši reprezentantki, Azenaide, levoroka ostrostrelka, je z 209 zadetki najboljša strelka izbrane vrste. Na zadnjem svetovnem prvenstvu v Nemčiji sta se pomerili tudi proti slovenski izbrani vrsti. Naša dekleta so slavila z 32:25, angolski reprezentantki pa sta skupaj dosegli 11 zadetkov.