Vujović namesto Henigmana vpoklical Kavčiča

Getty Images

Selektor slovenske rokometne reprezentance Veselin Vujović je za aprilske pripravljalne tekme v izbrano vrsto dodal Aleksa Kavčiča, ki bo zamenjal Nika Henigmana

Nik Henigman, ki je zaradi poškodbe na evropskem prvenstvu na Hrvaškem odigral le eno tekmo, se je minuli vikend sicer vrnil na parkete in na derbiju proti Celju Pivovarni Laško v dresu Riko Ribnice zabil dva gola, a še vedno čuti bolečine v kolenu. Zaradi tega bo izpustil aprilski reprezentančni zbor, na katerem se bodo Slovenci pripravljali na junijske kvalifikacije za SP 2019 proti Madžarom.

Aleks Kavčič je bil v preteklosti član mlajših reprezentanc, zdaj pa bo dobil priložnost, da debitira tudi med člani. V izbrani vrsti še naprej ostaja 23 rokometašev, ki se bodo zbrali v ponedeljek 2. aprila, 6. in 8. aprila pa bodo odigrali dve pripravljalni tekmi proti Belorusiji v Trbovljah in v Laškem.

Prijateljske tekme, 7. april:
SLOVENIJA – BELORUSIJA (v Trbovljah)

8. april:
SLOVENIJA – BELORUSIJA (v Laškem)

Kvalifikacije za SP 2019, prve tekme
Sobota, 9. junija, ob 20.00 (Koper):
SLOVENIJA – MADŽARSKA

Povratna tekma bo 13. junija ob 18.00 v Veszpremu.