Celjani za gol ob finale v ligi SEHA proti Zagrebu

Rokomet ostalo 13. Apr 201819:53 > 19:54
twiitter

Danes se je v Skopju začel turnir Lige SEHA. Prvi polfinalisti so postali branilci naslova rokometaši Vardarja, na drugi tekmi pa so Celjani na žalost v dvoboju z Zagrebčani ostali brez finala.

V finalu SEHA lige se bosta pomerili ekipi Vardarja in Zagreba.

Celjani tekme proti Zagrebčanom, ki jih letos še niso premagali niso začeli najbolje in se od samega začetka tekme znašli v zaostanku. Ob polčasu so za našimi južnimi sosedi zaostajali s 14:11. V drugem polčasu so se sicer prebudili zaigrali bolje predvsem v napadu, kjer pa so bili na koncu na žalost za gol prekratki. Zagreb je slavil z 29:28 in se uvrstil v finale.

Najboljši strelec Celjanov je bil Borut Mačkovšek s 5 goli.

Aktualni evropski in regionalni prvaki so na prvi polfinalni tekmi zanesljivo in pričakovano premagali beloruski Meshkov Brest s 33:24. Makedonci, ki tudi v letošnji sezoni veljajo za nespornega favorita v tem tekmovanju so že na polčas odšli s prednostjo 17:14.

V domačih vratih je blestel neverjetni vratar Arpad Šterbik, ki je zbral kar 20. obramb