Celjani z zmago na derbiju tik pred ubranitvijo naslova

RK Celje Pivovarna Laško

Rokometaši Celja so slavili na preloženem derbiju 5. kroga Lige NLB proti Gorenju in podaljšali niz neporaženosti proti večnemu tekmecu.

Ta niz zdaj v vseh tekmovanjih traja že 23 tekem. Velenjčani so v domačem prvenstvu Celjane zadnjič ugnali davnega 4. decembra 2013, ko je bilo 29:30. Takrat so velenjčani dobili kar deset zaporednih prvenstvenih derbijev.

Velenjčani so po trenerski menjavi začeli igrati nekoliko bolje, na zaostali tekmi pa iskali možnost priključka z vodilnima ekipama iz Celja in Ribnice. Celjani so na koncu prišli do zmage, ki jih je pripeljala na prag ubranitve naslova. V soboto lahko z zmago nad Ribnico osvojijo že 22. naslov državnega prvaka.

Prvi polčas je bil zelo izenačen. Ekipi sta igrali previdno in se dolgo izmenjavali v vodstvu. Gostitelji so v končnici prvič prišli do dveh golov prednosti, a so se Celjani hitro prebudili in do konca znižali prednost na le gol zaostanka.

V drugem delu so domači zaigrali odlično. Gorenje je po golu Nejca Cehteta v 34. minuti povedlo s 16:12 in vse je kazalo, da bi se lahko domači rokometaši razveselili velike zmage. Veselje je bilo prehitro, gostje so se prebudili in hitro izničili zaostanek. Domači strateg je ukrepal z minuto odmora, ki pa ni pomagala. Strelska kriza se je še poglobila in ob vodstvu Celja s 25:21 je bilo jasno, da se bodo gostje razveselili nove zmage.

Pri domačih je bil s šestimi goli najbolj razpoložen Cehte, pri gostih pa jih je prav tako šest dosegel David Razgor.