Tjaša Stanko najboljša mlada rokometašica lige prvakov

RK Krim Mercator

Rokometašica Krim Mercatorja Tjaša Stanko je bila izbrana za najboljšo mlado igralko lige prvakinj v letošnji sezoni. V All-Stars ekipi najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja tudi Ana Gros.

Tik pred začetkom sklepnega dejanja zaključnega turnirja lige prvakinj je evropska rokometna organizacija predstavila All-Stars ekipo letošnje sezone. Izbrali so jo na podlagi združenih glasov novinarjev in vseh, ki so glas oddali v spletni anketi.

Članica Krim Mercatorja Tjaša Stanko (12 tekem, 55 zadetkov) je s konkurenco pometla v kategoriji najboljših mladih rokometašic, kjer so ji ob boku stale še Dorottya Faluvegi (FTC), Helene Fauske (Midtjylland), Tatjana Brnović (Budućnost) in Orlane Kanor (Metz). Nagrado bo prejela ob koncu zaključnega turnirja, ki ta konec tedna poteka v madžarski prestolnici, Budimpešti (slovenske barve bo v dresu Vardarja zastopala Barbara Lazović).

Iskreno se zahvaljujem vsem, ki ste glasovali zame, zelo sem vesela, da sem bila izbrana za najboljšo mlado igralko tako pomembnega in kvalitetnega tekmovanja, kot je Liga prvakinj. Zahvaliti pa se moram tudi vsej ekipi, trenerju in celotnemu strokovnemu štabu, brez katerih bi bilo to nedosegljivo, saj je rokomet nenazadnje ekipni šport, pri katerem posameznik pomaga ekipi in ekipa pomaga njemu. Ta naziv je zame nagrada za dosedanji trud in hkrati dodatna motivacija za v prihodnje,” je ob tem dejala slovenska reprezenttantka.

Mesto v All-Star ekipi je dobila tudi Ana Gros (14 tekem, 74 zadetkov). Članica Metza je bila izbrana za najboljšo desno zunanjo igralko.

NAJBOLJŠA POSTAVA EHF LIGE PRVAKINJ ZA SEZONO 2017/18:

Vratarka: Kari Aalvik Grimsbø (NOR), Györi Audi ETO KC
Levo krilo: Siraba Dembele (FRA), Rostov-Don