Šok: Nantes v polfinalu lige prvakov izločil PSG!

Gett Images/ Laurence Griffiths

Že na prvi polfinalni tekmi Lige prvakov smo videli senzacijo - rokometaši Nantesa so nadigrali favorizirani PSG (32:28).

Varovanci Zvonimirja Serdarušića so bili slabši tekmec, vodili so le pri izidu 5:6, Nantes je hitro izenačil na 6:6, nato pa vodstva ni več izpuščal iz rok. V prvem polčasu so vodili že za pet golov (13:8), na odmor pa so odšli s tremi goli prednosti (17:14). V drugem polčasu so nadaljevali z dobro igro, hitro so vodstvo poivšali na +6 (20:14).

Ko je bilo videti, da bo Nantes brez težav zmagal, so se Parižani ob koncu le približali na gol zaostanka (29:28). Imeli so tudi napad za izenačenje, a je zgrešil Mikkel Hansen. Na drugi strani je bil Nantes veliko bolj zbran in učiinkovit, zadel je Nicolas Tournat (30:28). Nato je izjemni vratar NantesaCyril Dumuolin ubranil še sedemmetrovko Hansenu, Nantes pa je ob dveh igralcih manj zadel še enkrat (31:28), med strelce se je vpisal Olivier Nyokas, in jasno je bilo, da je tekma odločena.