Druga evropska krona za Kavtičnika

Rokometaši Montpellierja so v velikem finalu lige prvakov na zaključnem turnirju v Kölnu v francoskem obračunu z 32:26 odpravili Nantes. Vid Kavtičnik je za zmagovalce dosegel pet zadetkov.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Montpellier, ki je v polfinalu zaustavil aktualne zmagovalce iz vrst Vardarja, je prvi polčas dobil s tremi zadetki prednosti (13:16), v nadaljevanju pa Nantesu dopustil, da se je vrnil v igro. Izid je bil nazadnje izenačen na 24, nato pa je Nantes do konca dosegel le dva zadetka.

Igralci Montpellierja so blesteli v obrambi in navduševali v napadu ter po seriji petih zaporednih zadetkov povedli z 29:24.

Vsi dvomi o zmagovalcu so bili dokončno razrešeni dve minuti in pol pred koncem, ko je iz sedmih metrov zadel Vid Kavtičnik. Slovenski zvezdnik je za svoj (prvič je bil najboljši leta 2007 s Kielom) in Montpellierjev drugi naslov evropskega prvaka dosegel pet zadetkov.

V tekmi za tretje mesto je zvezdniški PSG z 29:28 odpravil Vardar, ki je bil v ligi prvakov najboljši pred letom dni.