Danke premočne za Slovenijo

Twitter/RZS

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na predzadnji tekmi za uvrstitev na evropsko prvenstvo 2018 doživela poraz proti Danski (25:23). O uvrstitvi na EP bo odločala zadnja tekma.

Slovenija se je favoriziranim Dankam odlično upirala, tudi povedla, a na koncu prednosti ni uspela zadržati. Varovanke Uroša Bregarja za uvrstitev na EP potrebujejo drugo mesto, ki ji ga zagotavlja nedeljska zmaga nad Češko. Na turnir stare celine se bo uvrstila tudi najboljša tretjeuvrščena reprezentanca iz kvalifikacijskih skupin.

Tekma je bila vseskozi zelo napeta, tudi v 53. minuti pa je bil rezultat še vedno izenačen (22:22). V razburljivi končnici so Danke vseskozi vodile, Slovenke pa so v 59. minuti zapravile priložnost za izenačenje na 24:24. Takrat je tragična junakinja današnje tekme Ana Gros zapravila sedemmetrovko. Danke so do konca zadele še enkrat in tekma se je končala s 25:23.