Slovenci premočni za Alžirijo

RZS/Facebook

Slovenska moška reprezentanca je v sklopu priprav na sredozemske igre premagala člansko ekipo Alžirije. Končni rezultat je bil 31:29.

Slovenski rokometaši se od petka dalje na Rogli pripravljajo na sredozemske igre, ki se 22. junija začenjajo v Tarragoni. V nedeljo so odigrali tudi pripravljalno tekmo proti Alžircem, ki so jo z 31:29 dobili.

Prvi polčas je pripadel reprezentanci Alžirije, ki je na odmor odšla z dvema goloma prednosti (13:15), v drugem delu tekme pa je naša izbrana vrsta zaigrala veliko bolje in se na koncu razveselila zmage. Najboljši strelec naših je bil Gal Marguč s šestimi zadetki.

Reprezentanca bo na Rogli ostala do 21. junija, dan pozneje pa se bo odpravila v Tarragono, kjer jih prva tekma sredozemskih iger čaka v soboto, 23. junija, ko jim bodo nasproti stali Črnogorci.

ČLANI, PRIPRAVLJALNA TEKMA

Rogla, nedelja, 17. junija:

SLOVENIJA – ALŽIRIJA 31:29

Slovenija: Zaponšek, Kastelic, Suholežnik, Žabić 2, Guček, Grzentič 3, Vlah 1, Cehte 1, Kodrin 2, Lapajne 1, Verdinek 4, Kavčič 2, Grošelj 4, Ovniček, Bratkovič 5, Marguč 6.