Andraž Kete okrepil rokometaše Velenja

RK Gorenje Velenje/Facebook

Članskemu moštvu RK Gorenje Velenje dodajajo še zadnje kamenčke v igralskem mozaiku za prihodnjo sezono. Del slednjega bo tudi Andraž Kete (188 cm, 1992), ki bo zapolnil prazno vrzel na mestu organizatorja igre.

Andraž Kete je prve rokometne korake napravil v Ajdovščini. S 15 leti je v matičnem klubu v tedanji 1. B ligi prvič okusil tudi igranje na članski ravni. Poleti 2011 je prestopil v vrste Slovana, s katerim se je v sezoni 2012/13 prebil med slovensko klubsko elito. Z ljubljanskim klubom je tam nastopal dve sezoni, nato za sezono okrepil škofjeloški Urbanscape, zadnji dve leti pa preživel pri mariborskem Braniku. V prejšnji sezoni se je z njim dokopal do srebrne medalje v pokalnem tekmovanju, medtem ko so vijolični sezono državnega prvenstva obakrat zaključili na sedmem mestu.

26-letnik je sedma okrepitev moštva iz Šaleške doline. Minute na mestu srednjega zunanjega rokometaša si bo delil s štiri leta mlajšim Aleksom Kavčičem, ki je v Gorenje Velenje prestopil iz škofjeloškega prvoligaša. Poleg slednjega so ekipo okrepili še David Miklavčič, Emir Taletović, Vidl Levc, Miha Kavčič in Hrvat Vlado Matanović.

Primorec, ki je s črno-rumenimi sklenil enoletno pogodbo z možnostjo podaljšanja za dodatno sezono, je ob predstavitvi povedal: “Na mizi sem imel nekaj ponudb, a ko je prišel klic Gorenja Velenja nisem okleval. Hitro smo našli skupen jezik. Prihajam v klub, ki se venomer bori za najvišja mesta v domačih tekmovanjih. Mislim, da je to edino pravilno in da bo tako tudi v novi sezoni. Mesto Velenje in navijači si to zaslužijo!