V živo na SK: V četrtek se začenja mladinsko EP v Celju

RZS

Do začetka evropskega mladinskega prvenstva v rokometu (Celje, 19.-29. julij) je ostal le še en dan. Slovenska reprezentanca, ki odkrito cilja na polfinale, je z mislimi le pri prvi tekmi z Norveško (četrtek ob 19.30). Vse obračune Slovenije boste lahko spremljali tudi na Sportklubu!

Za izbranci Saše Prapotnika je 15 dni priprav na Rogli ter štiri pripravljalne tekme – dve proti Čehom in dve proti Hrvaški-, na katerih so zabeležili tri zmage in hud poraz, ki je služil kot opozorilo pred začetkom prvenstva.

Do začetka prvenstva jih loči le še en dan, v torek popoldne pa so prvič preizkusili dvorano Golovec, kjer bodo igrali prvi del prvenstva. Nasprotniki v skupini so Norveška, Izrael in Srbija.

Generacija fantov letnika 1998, ki so ji priključeni štirje leto dni mlajši rokometaši in dva letnika 2000, odkrito cilja na najvišja mesta na prvenstvu, a vseeno ostaja skromna in se pripravlja na vsako tekmo posebej.

Slovenski mladinci so doslej na evropskih prvenstvih trikrat osvojili bronasto medaljo (2004, 2010 in 2012), leta 2002 pa srebrno, kar je tudi najboljši dosežek v tej kategoriji. Generacija letnika 1998 in mlajših, ki se bo predstavila v Celju, je na minulem kadetskem prvenstvu pred dvema letoma na Hrvaškem osvojila četrto mesto, pred tem pa je bila leta 2015 srebrna na olimpijskem festivalu mladine v Tbilisiju.

Selektor bo seznam rokometašev s pravico nastopa v prvem delu sporočil v sredo zvečer na tehničnem sestanku. V prvem delu zagotovo ne bo nastopil Miha Kavčič, ki se je poškodoval na prvi tekmi proti Hrvaški in ga bo terapevtska služba poskušala pripraviti za drugi del tekmovanja, medtem ko vsi ostali igralci trenirajo normalno.

Vse tekme slovenske reprezentance si boste ljubitelji športa lahko ogledali v neposrednih prenosih na kanalih televizije Sportklub.