Maja Vojnovič okrepila Krim

Getty Images

Vrste ŽRK Krim Mercator je okrepila mlada slovenska vratarka Maja Vojnovič, ki je bila zadnjih devet sezon članica novomeške Krke, so sporočili iz kluba.

Vojnovičeva je bila na nedavno končanem mladinskem svetovnem prvenstvu prvo vratarsko ime slovenske izbrane vrste.

“Po devetih sezonah v svojem domačem klubu ŽRK Krka sem se odločila, da se preizkusim na višji ravni v upanju, da pridobim še več znanja. Krim sem izbrala, ker igralkam omogoča dobre pogoje ter razvoj na visoki ravni. Pričakujem, da bomo s klubom uspešno sodelovali in skupaj dosegli želene cilje,” je ob prihodu v Ljubljano povedala vratarka.

Priprave kluba na novo sezono se bodo začele v sredo, 25. julija. Prve tekmovalne izkušnje pa bodo krimovke dobile na Memorialu Vinka Kandije, ki bo potekal 17. in 18. avgusta in teden dni pozneje na Memorialu Josipa Samardžije Bepa.