Mladi Slovenci do zmage in finala EP!

Rokomet ostalo 27. Jul 201820:46 > 20:48
EHF Live/Twitter

Mlada reprezentanca Slovenije si je na EP do 20. let priigrala nastop v velikem finalu, kjer jih čaka obračun s Francijo. Slovenija je v polfinalu premagala Portugalsko s 27:25.

Slovenija je tekmo odprla bolje kot prejšnji dve, a jim je kar nekaj težav povzročala trda portugalska obramba, ki jih je prisilila v napake, ki so jih gostje znali izkoristiti in po uspešnem protinapadu Luisa Fradeja povedli s 6:3. Slovenski fantje so po minuti odmora Sašo Prapotnika v obrambi zaigrali bolje in po dveh golih Mihe Kavčiča prednost izničili (9:9). Piko na i k boljši obrambi in vodstvu za dva (11:9) je dodal razpoloženi Mark Ferjan, ki je na sredini prvega polčasa zamenjal Gašperja Dobaja. V nadaljevanju je slovenska reprezentanca po štirih zaporednih izgubljenih žogah svojo prednost zapravila in po zadetku najboljšega strelca prvenstva so Portugalci povedli za dva (14:12). Končni rezultat prvega polčasa je z dvema odličnima obrambama postavil Ferjan (15:14).
Slovenski vratar je drugi polčas začel v slogu, kot je prvega končal, s pomembnimi obrambami, ki so Sloveniji pomagale najprej do izenačenja nato pa z goloma Domna Novaka do prednosti z 19:17. Portugalski selektor je moral v 9. minuti vzeti odmor, saj je domača reprezentanca prvič pobegnila za 3 gole (20:17). Slovenija si je v nadaljevanju priigrala 4 gole prednosti, a so nepopustljivi Portugalci po golu Dioga Silve spet prišli na gol zaostanka (21:22). Naša ekipa je na krilih izjemnih navijačev in še enkrat odličnega vratarja vzdržala vse pritiske nasprotnikov in se na koncu veselila uvrstitve v finale (27:25).
Pri Sloveniji sta bila strelsko najbolj učinkovita Domen Novak s sedmimi in Grega Ocvirk s 6 zadetki, velik delež k zmagi pa je prispeval tudi vratar Ferjan, ki je bil s petnajstimi obrambami izbran tudi za najboljšega igralca tekme. Pri Portugalcih je največ golov, 6, dosegel Diogo Silva.

Francoska moška rokometna reprezentanca se je kot prva uvrstila v veliki finale evropskega prvenstva do 20 let, potem ko je na današnji prvi polfinalni tekmi v Celju premagala Nemčijo z 28:26 (15:11).