SLOVENIJA JE EVROPSKI PRVAK

RZS

Naši mladi rokometaši so se danes v finalu Evropskega prvenstva U20 pomerili proti Francozom. V Celju so se izkazali pred polnimi tribunami dvorane Zlatorog in z izjemno igro nagradili navijače v dvorani in pred TV ekrani, ko so premagali Francijo z 31:30 in prvič v zgodovini osvojili zlato.

Po začetnem vodstvu Francije z 8:4 so Slovenci poskrbeli za preobrat in celo povedli, nato pa držali izenačenje skoraj do konca prvega polčasa, nato pa je Francija odšla na odmor z golom prednosti 16:15.

Tudi drugi polčas je bil prava paša za oči. Slovenci so povedli, a je bilo tesno, reprezentanci sta bili praktično ves čas izenačeni. Z izjemnimi obrambami se je večkrat izkazal vratar Gašper Dobaj in zadržal precej francoskih napadov, na drugi strani pa so napadalci več kot odlično opravili svoje delo za končno zmago 31:30.

Z 11-imi goli je rešetal francosko mrežo Grega Ocvirk, v drugem polčasu pa se je razigral tudi Kristjan Horžen s šestimi goli, že v prvem pa Tilen Kosi s petimi.

Na krilih petih zmag na tem prvenstvu so mladi slovenski rokometaši poleteli še na svoji najpomembnejši tekmi doslej za prvi naslov Evropskih prvakov U20. Slavili so proti Srbiji, Norveški, Izraelu, Islandiji, Portugalski in v neverjetnem finalu proti Franciji. Edin poraz so doživeli proti Nemčiji, ki je dobila tekmo za tretje mesto proti Portugalski (29:26)