Dobova in Maribor Branik začenjata novo sezono Lige NLB

Alex Grimm/Getty Images

Rokometaši v Ligi NLB bodo z današnjo tekmo med Dobovo in Maribor Branikom začeli novo sezono, v kateri bo spet nastopilo vseh 12 klubov.

Liga NLB se bo s tekmo med Dobovo in Branikom iz Maribora začela v petek, 7. septembra, ob 19.00. Dan pozneje se bosta pomerila še novinec med slovensko rokometno elito, Dol TKI Hrastnik in Urbanscape Loka ter Sviš Ivančna Gorica in Trimo Trebnje. V nedeljo se bosta za prvo zmago v sezoni borila Krka in Riko Ribnica, medtem, ko bo na prvo tekmo med Jeruzalemom iz Ormoža in Gorenjem Velenjem potrebno počakati do 12. septembra, obračun med Koprom in Celjem Pivovarno Laško pa bo na sporedu 17. septembra.

V sezoni 2018/19 bo v najmočnejši slovenski ligi od začetka nastopalo vseh 12 klubov, saj bosta prvi del igrala tudi Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje, ki sta se zaradi nastopanja v Ligi SEHA in Pokalu EHF, oziroma Ligi prvakov v zadnjih dveh sezonah priključila šele v končnici.

Tudi v tej sezoni boste lahko obračune domačega državnega prvenstva spremljali na kanalih televizije Sportklub.