Celjani doma do visoke zmage proti Mariboru

Rokomet ostalo 19. Sep 201821:19 > 21:37
RK CELJE

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na svoji drugi tekmi v Ligi NLB prišli do druge zmage. Tokrat je v dvorani Zlatorog padel Maribor z 36:28.

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so se v tretjem krogu Lige NLB pomerili z do tega kroga neporaženo ekipo Maribora. Po odličnem začetku in nato zadnji četrtini tekme, so Celjani vknjižili zanesljivo zmago, vmes pa vseeno Mariboru dovolili malce upanja.

Celjani so današnje srečanje začeli odločno, povedli s 4:0 in dali vedeti, da si želijo zgolj in samo zmage. Tudi nadaljevanje je bilo v enakem stilu, domači so preko hitrih napadov in zadetkov Gala Marguča polnili mrežo Maribora, naleta pa ni uspel ustaviti niti Šibila z dvema minutama odmora. Pri 14:6, na dobri polovici prvega polčasa, je kazalo na pravo malo katastrofo gostov, ki nikakor niso povezali niti igre, a so jim nato domači omogočili in dali nekaj upanja. Namreč po nekaj menjavah v domači vrsti je sledil velik padec in kar dvanajstminutni strelski mrk, ki so ga gostje seveda izkoristili ter se približali na dva zadetka zaostanka. Nekaj minut kasneje jim je uspelo izenačiti, a je Anić iz hitrega nasprotnega napada poskrbel za vodstvo domačih ob polčasu. Na začetku drugega dela je bilo podobno, Celjani so še naprej igrali v krču, vseeno pa bili dovolj suvereni, da so vodili za dva do tri zadetke. To jih je ponovno sprostilo in v zadnji četrtini smo ponovno spremljali razigrane domačine, ki so polnili mrežo nasprotnika ter prišli do zanesljive zmage, s katero so se povzpeli na prvo mesto razpredelnice, kjer so zamenjali prav današnjega nasprotnika.

RK Celje Pivovarna Laško : RD Maribor Branik 36:28 (16:15)

RK Celje Pivovarna Laško: Pantjar 3 obrambe, Ferlin 8 obramb; Vujović 3, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 1, Ovniček, Marguč 8, Šarac 2, Grošelj 1, Nenadić 7/3, Kodrin 5, Horžen, Makuc, Anić 3, Bećiri 4; trener Branko Tamše

RD Maribor Branik: Đurica 4/1 obrambe, Štamic, Simonič; Žabič, Medved 4, Celminš 4, Marušič 2/1, Sok, Šol 2, Jerenec 4, Velkavrh 4, Budja, Jerebie 2, Golik 1, Buneta 4, Štumpfl 1; trener: Marko Šibila